Sraigtinio poliaus tipas yra vienas parametrų, dėl kurio sraigtinių pamatų pardavėjai bei meistrai sulaukia daugiausiai klausimų. Ketinantys įsirengti terasą ar kitą statinį ant įsriegiamų pamatų teiraujasi „kokį straigtinio poliaus tipą man pasirinkti”?

Pradėjus dirbti su sraigtinių pamatų įrengimu, šiai inovacijai statybų srityje vis populiarėjant, sukūrėme  informacinį video, kurį rasite straipsnio pabaigoje. O dabar apžvelgime sraigtinių polių tipus ir panaudojimo galimybes.

Sraigtinio poliaus tipas U

U tipas – dažniausiai naudojamas sraigtinio polio tipas. Pati U forma polio viršuje diktuoja aiškų supratimą kaip jį naudoti – įstačius konstrukciją į profilio tarpą, labai paprasta padaryti tvirtą mazgą.
Jei nepavyko U tipo polių susukti į vieną lygią liniją ir konstrukcija yra plonesnė – galima sureguliuoti kryptį montuojant, prisukant konstrukciją prie vienos ar kitos polio “ausies” su dviem medvaržčiais.

Prie U tipo sraigtinio polio paprasta pritvirtinti karkasą dvejopai:
Prie vienos U profilio plokštelės, priveržiant 2 varžtais. Šis metodas labiau tinka kietesnei medienai bei tais atvejais, kai yra naudojama apsauginė juosta medienai. Tokiu būdu tvirtinant karkasą iš minkštesnės, labiau irti linkusios medienos yra rizika, kad sutvirtinimas bėgant laikui nebeatlaikys apkrovos.
Klasikinis būdas – su ilgasriegio pagalba, suveržiant per abi profilio plokšteles. Toks montavimas trunka ilgiau, tačiau yra patikimesnis ir ilgaamžiškesnis.

U tipo polio minusai – ribotas montuojamos konstrukcijos plotis. Žinoma, tai galima išspręsti nupjovus vieną profilio plokštelę. Taip pat sukant šio tipo sraigtinius polius svarbu tiksliai susireguliuoti jų aukštį, kadangi to vėliau nepavyks pasireguliuoti.

Sraigtinio poliaus tipas F

Sraigtinio polio tipas su apvalia, plokščia viršūne. Polio viršuje yra 12 mm anga ilgasriegiui įsukti.
Naudojant F tipo polius nebūtina jų idealiai lygiai susukti. Prieš montuojant konstrukciją aukštį išlyginsite su ilgasriegiu, poveržlės ir veržlės pagalba.

F tipo polio minusas – susukti reikia į tikslią, vientisą eilę. Tai gali būti sudėtingiau mažiau patyrusiems statybų srityje, bet būtent dėl šios priežasties F polių tipą renkasi tikslumo siekiantys statybų profesionalai.

Sraigtinio poliaus tipas M

M polio tipas atpažįstamas iš šešiakampės plokštelės polio viršūnėje. Lyginant su U, F polių tipais,šis yra žymiai stambesnis, storesnis nuo pat apačios. Būtent dėl to M tipo sraigtiniai pamatai yra naudojami ten, kur yra didesnės apkrovos bei konstrukcijos: kubilams, pirtelėms, nedideliems nameliams ir kitiems statiniams.

M tipo sraigtiniai poliai turi 12 mm skersmens angą ilgasriegiui įsukti. Kaip ir su F tipo poliu, įsukus į žemę prieš montuojant konstrukciją, galima pasireguliuoti aukštį poveržlės ir veržlės pagalba. Taip pat prie M tipo sraigtinio polio konstrukciją galima montuoti kampu, naudojant šonines angas šešiakampėje plokštelėje.
M pro tipo sraigtiniai pamatai sukurti su storesne sienele, todėl yra ženkliai ilgaamžiškesni.

Minusas – be specialios montavimo įrangos šių polių neįsuksite.

Dar vis kyla klausimų, kaip išsirinkti sraigtinius polius? Susisiekite su BeBetono.LT komanda!